Батькам

"Діти бачуть те, що роблять батьки та наслідують їх..."

Відповідальність батьків

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Питання відвідування учнями школи є сьогодні надзвичайно важливим, тому нагадуємо, що згідно з Конституцією України, Законами України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 № 646, рішення колегії Головного управління освіти і науки Київської облдержадміністрації від 25.09.2012 (протокол № 4), наказу головного управління освіти і науки Київської облдержадміністрації від 28.09.2012 № 295 «Про стан виконання постанови Кабінету Міністрів України від 12.07.2000 №646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку»:

1) Відсутність без поважних причин вважається прогулом і може бути підставою для припинення навчання учня в школі.

2) Учні, які тимчасово не відвідували загальноосвітній заклад, подають медичну довідку чи письмове пояснення батьків або осіб, які їх замінюють, про причину відсутності на уроках, які зберігаються в особовій справі учня протягом навчального року.

3) Відсутність через поважні причини має бути підтверджена усно (батьки мають зателефонувати до школи не пізніше початку 1-го уроку, а надалі – надати документ, що підтверджує причину пропуску).

4) У випадку запланованої тривалої відсутності (більше 2-х днів) батьки учня мають заздалегідь надати адміністрації заяву з визначенням терміну та причини відсутності, до якої додаються копії документів – путівки, авіаквитків тощо.

5) У випадку пропуску занять протягом 2 і більше днів учень допускається до занять лише за наявності медичної довідки, що посвідчує стан здоров’я учня.

6) Факт запізнення та довчасного закінчення занять (наприклад, через призначене на певний час відвідування лікаря) також має супроводжуватись запискою батьків (заздалегідь)

7) У випадку відсутності учнів у школі понад 10 днів без поважної причини надсилаються акти про відсутність учнів у школі понад 10 днів до районного відділу освіти та клопотання щодо проведення профілактичної роботи з сім’ями до районної соціальної служби та подання про притягнення батьків до адміністративної відповідальності згідно чинного законодавства України до Путильського ВП .

8) Поважними причинами відсутності учня в школі вважаються:

 • Хвороба.

 • Призначений візит до лікаря.

 • Смерть близьких родичів.

 • Участь в організованих школою заходах впродовж навчального часу.

 • Непередбачена ситуація, що виходить за межі учнівського та батьківського контролю, яка створює перешкоди для прибуття і занять у школі.

 • Сімейна подорож, якщо батьки заздалегідь узгодили її з адміністрацією, написавши заяву.

 

БАТЬКИ ВІДПОВІДАЛЬНІ ЗА НАВЧАННЯ,

ВИХОВАННЯ І РОЗВИТОК ДІТЕЙ,

Зобов'язані забезпечувати відвідування учнями уроків у навчальних закладах:

І. Згідно Сімейного кодексу України ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

ІІ. Згідно Кодексу про адміністративні правопорушення України:

- Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей - тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

- Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, -тягнуть за собою накладення штрафу від двох до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 ІІІ. Згідно Кримінального кодексу України злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки, - карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

IV. Згідно Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", Положення про загальноосвітній навчальний заклад у разі невиконання батьками та особами, які їх замінюють, обов’язків, передбачених законодавством, загальноосвітній навчальний заклад може порушувати клопотання про відповідальність таких осіб, у тому числі позбавлення їх батьківських прав.

 

Поради для батьків коли в дітей  депресія
 • Пам’ятайте, що підліткам, які страждають від депресії, важко говорити про свої почуття. Вони можуть не розуміти, що з ними відбувається, і навіть не знати симптомів депресії.

 • Депресія у підлітків проявляється не так, як у дорослих. Тому зважайте на зміну поведінки дитини, її звичок у харчуванні, перепади настрою, розлади сну і погіршення стосунків з іншими, особливо, якщо такі зміни тривають не один тиждень.

 • Сприймайте серйозно будь-які вислови про смерть чи натяки на самогубство.

 • Якщо ви підозрюєте у дитини депресію (не йдеться про поганий настрій), варто проконсультуватися з лікарем.

 • Допомагайте дитині дотримуватися призначеного лікування і відразу повідомляйте лікаря, якщо стан дитини не покращується і з’являються тривожні побічні ефекти.

 • Дбайте, щоб у вашій сім’ї був режим харчування, занять фізичними вправами і режим сну.

 • Підтримуйте з дитиною хороший обмін думками, допомагайте їй давати собі раду з упередженим ставленням з боку інших.

 • Постійно запевняйте дитину у своїй любові, адже через депресію їй може бути соромно, вона може почуватися самотньою і нікому не потрібною.

Як бути добрим батьком

Звісно, бути добрим батьком нелегко. Однак завдяки кільком простим принципам батьки зможуть успішно виконувати свою роль. 

З якого моменту батькові слід почати приділяти дитині увагу? Поміркуйте: стосунки дитини з матір’ю починають формуватися, коли дитя ще в утробі. Вважається, що приблизно через 16 тижнів після зачаття ненароджена дитина вже здатна чути. Саме тоді батько може почати розвивати унікальні взаємини з нею. Як? Він міг би слухати серцебиття дитини, відчувати на дотик її поштовхи, розмовляти з нею і співати їй.

Біблійний принцип. У давнину чоловіки брали активну участь у навчанні своїх дітей. З біблійного уривка Повторення Закону 6:6, 7 видно, що батько мав регулярно проводити час з дітьми. Там міститься настанова: «Будуть ці слова, що Я сьогодні наказую, на серці твоїм. І пильно навчиш цього синів своїх, і будеш говорити про них, як сидітимеш удома, і як ходитимеш дорогою, і коли ти лежатимеш, і коли ти вставатимеш».

Вчіться спілкуватися з дітьми

Терпеливо слухайте і не спішіть засуджувати

Щоб підтримувати з дітьми добрий обмін думками, вам насамперед слід вміти уважно слухати. Також важливо не реагувати надто гостро на почуте.

Якщо діти знають, що ви легко втрачаєте самовладання і схильні відразу їх засуджувати, то в них не буде великого бажання розповідати вам про свої переживання. Тож терпеливо слухайте дітей, і вони побачать, що ви щиро ними цікавитесь. Тоді їм буде легше говорити з вами про те, що лежить у них на серці.

Біблійний принцип. Чимало порад з Біблії можна застосувати до різних життєвих ситуацій. Наприклад, у цій книзі містяться такі слова: «Кожна людина повинна бути швидкою до слухання, повільною на слова, повільною на гнів» (Якова 1:19). Якщо батько буде дотримуватись цієї настанови, то його вміння спілкуватись зі своїми дітьми значно покращиться.

Повчайте з любов’ю, не забувайте про похвалу

Іноді поведінка дітей буде вас розчаровувати і гнівити. Тож вам доведеться їх повчати. Та навіть тоді діти мають відчувати, що ви їх любите і прагнете, аби їхнє майбутнє було щасливим. Саме ж повчання може включати поради, роз’яснення, докір, а за потреби і покарання.

Діти ліпше сприймають повчання, коли батько має звичку їх хвалити. Одне стародавнє прислів’я каже: «Золоті яблука на срібнім тарелі — це слово, проказане часу свого» (Приповістей 25:11). Похвала позитивно впливає на формування особистості дитини. Батьківська увага і любов додає дитині впевненості. Батько, котрий шукає нагоди похвалити дитину, допомагає їй розвинути самоповагу. Це також спонукує дитину не знеохочуватись і старатись чинити те, що правильне.

Біблійний принцип. «Батьки, не дратуйте своїх дітей, щоб вони не занепали духом» (Колосян 3:21).

Любіть і поважайте свою дружину

На дітей сильно впливає те, як батько ставиться до їхньої матері. Ось що пишуть фахівці, котрі вивчають особливості розвитку дітей: «З-поміж того найкращого, що батько може зробити для своїх дітей, варто виділити повагу до їхньої матері... Коли діти бачать, як батько і мати поважають одне одного, вони почуваються в безпеці»* (з книжки «The Importance of Fathers in the Healthy Development of Children»).

Біблійний принцип. «Чоловіки, не переставайте любити своїх дружин... Нехай кожен з вас так любить свою дружину, як самого себе» (Ефесян 5:25, 33).

Безперечно, бути ідеальним батьком неможливо. Та й ці  поради не охоплюють усіх батьківських обов’язків. Однак спробуйте застосовувати вищенаведені принципи з любов’ю та поміркованістю і ви зможете стати добрим батьком*.

Музыка
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now